۵ ویژگی بهترین دوره تحلیل تکنیکال

بهترین روش یادگیری تحلیل تکنیکال شرکت در یک دوره آموزشی حضوری یا آنلاین است تا به کمک آن بتوانید در مدت زمان بسیار کوتاهی تحلیل تکنیکال را به درستی آموزش ببینید. همچنین برای یادگیری تحلیل تکنیکال روش‌های مختلفی از‌جمله مطالعه کتاب‌های آموزشی ، مشاهده ویدیوهای آموزشی که به صورت پراکنده در سرویس‌های اشتراک ویدیو منتشر شده و یا جستجو در سایت‌های مختلف وجود دارد. اما در میان اینهمه دوره‌ آموزشی، بهترین دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی را چگونه انتخاب کنیم تا در زمان و هزینه‌های آموزشی خود صرفه جویی کنیم؟

 

بهترین دوره تحلیل تکنیکال چه ویژگی هایی دارد ؟

۱- توجه به فرآیند آموزش

مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، فرآیند آموزشی است. یعنی نقطه شروع و پایان آموزش تحلیل تکنیکال برای شما کجا خواهد بود. این موضوع برای هر فردی متفاوت است. باید بدانید که هدف شما از یادگیری تحلیل تکنیکال چیست؟ در صورتی که می خواهید تحلیل‌گر شوید مسیر شما با فردی که می خواهد معامله‌گری کنند متفاوت خواهد بود. مثلا افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت یا میان مدت در بورس هستند، روش‌های پیش‌بینی روندهای اصلی قیمت مانند علم الیوت برای آن‌ها در اولویت خواهد بود. اما افرادی که قصد معامله‌گری در بازارهای پرنوسانی مانند ارزهای دیجیتال یا فارکس را دارند، بهتر است از روشهایی که سادگی بیشتری دارند استفاده کنند. مثلا ترکیب پرایس اکشن و اندیکاتورها برای بازارهای پرنوسان گزینه مناسبی خواهد بود.

 

۲- شیوه تدریس تحلیل تکنیکال

همه ما از دوران تحصیل خود، معلم‌ها یا اساتیدی را به یاد داریم که معتقدیم بسیار خوب تدریس می‌کردند و مطالبی که ارائه می‌کردند را یاد می‌گرفتیم. از آنجایی که تحلیل تکنیکال برای افرادی که می‌خواهند به تازگی شروع کنند بسیار پیچیده و سخت به نظر می‌رسد. به همین دلیل لازم است تا علاوه بر یک فرآیند آموزشی صحیح، مدرس از تسلط کافی و قدرت بیان آموزشی مناسبی برخوردار باشد. به عبارت دیگر، مدرس دوره تحلیل تکنیکال باید مطالب پیچیده را ساده‌سازی کند و همچنین به زبان ساده به دانشپذیران ارائه کند.

 

۳- جامعیت محتوای آموزشی

دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی زیر‌ساخت آموزشی دانشپذیر را شکل می‌‌دهد. یعنی فرد یادگیرنده را در مرحله‌ای از دانش تحلیل تکنیکال قرار می‌دهد که به راحتی می‌تواند شاخه‌های تخصصی تحلیل تکنیکال مانند علم الگوهای هارمونیک، امواج الیوت‌، پرایس اکشن و دیگر شاخه‌های اصلی را بیاموزد. لذا چینش دروس دوره مقدماتی بسیار مهم است و باید پیش‌نیازهای سطوح بالاتر تحلیل تکنیکال را به شما آموزش دهد. اما با‌توجه به گستردگی تحلیل تکنیکال، نکته بسیار مهم این است که فقط مطالب کاربردی ارائه شده باشد. یعنی به همان اندازه که جامعیت محتوای آموزشی مهم است،‌ حذف برخی مطالب و آموزش ندادن آن‌ها به افرادی که تازه شروع به یادگیری تحلیل تکنیکال می‌کنند یک هنر است.

 

۴- توجه به نیازهای آموزشی دانشپذیران

ارزیابی و رفع اشکال، حلقه‌ی مفقوده بسیاری از دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال هستند که حتی خود را بهترین معرفی می‌کنند. گاهی اوقات ضعف در ارزیابی یا رفع اشکال به دلیل عدم تسلط مدرس به محتوایی است که ارائه می‌کند و گاهی اوقات به دلیل اولویت قرار دادن بحث تجاری آموزش. همچنین عدم آشنایی فعالین این حوزه با استانداردهای شیوه ارائه مطلب، تکنولوژی‌های آموزشی و استانداردهای تدریس باعث می‌شود تا افرادی که در دوره‌های غیر استاندارد شرکت می‌کنند، وقت و سرمایه خود را هدر دهند.

 

۵- حقیقت گویی

به دلیل جذابیتی که بازارهای مالی برای کسب درآمد دارند، بازار بسیار گسترده‌ای در صنعت آموزش مالی نیز ایجاد شده که به جرأت می‌توان ادعا کرد بیش از ۹۰ درصد محتوایی که در این صنعت به خصوص در حوزه معامله‌گری در بازارهای مالی که در ایران ارائه می شود کارا نیست و دانشپذیران را در مسیر صحیح تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه ای قرار نمی‌دهند.

آن‌ها واقعیت‌های فعالیت در بازارهای مالی از چشمان شما را پنهان می‌کنند تا در فرآیند تجاری آموزش قرار بگیرید و در انتها با انبوهی از دانش تحلیل تکنیکال که کارایی ندارند تنها خواهید ماند.

 

بهترین دوره تحلیل تکنیکال کدام است ؟

شما در این مقاله با پارامترهایی که باید برای ارزیابی دوره‌های آموزشی به آن‌ها توجه کنید آشنا شدید و حالا خودتان می توانید در مورد دوره‌هایی که در ایران برگزار می‌شوند قضاوت کنید. در میان دوره‌های مختلفی که بررسی می کنید، دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی اینوست یار که با هدف تربیت معامله‌گر ایجاد شده است را بررسی کنید. شرکت در این دوره فعلا رایگان است و قطعا نظر شما را جلب خواهد کرد.

دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی اینوست یار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا