آموزش تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی

آموزش تحلیل تکنیکال ( technical analysis tutorial ) از طریق فیلم آموزشی و کلاس های آنلاین با امکان پرسش و پاسخ از مدرس و شرکت در کارگاه عملی آنلاین جهت رفع اشکال.

شما در این صفحه به مجموعه ای منحصر به فرد از آموزش تحلیل تکنیکال در بورس ایران و بازارهای بین المللی دسترسی دارید که پیشنهاد می کنیم طبق چارت آموزشی که در ادامه همین مطلب برای شما آورده شده است، فیلم های آموزشی تحلیل تکنیکال را ببینید.

اما در ابتدا لازم می دانیم تا دیدگاه اینوست یار نسبت به تحلیل تکنیکال را برای شما تشریح کنیم.

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال، علم پیش بینی قیمت بر اساس اطلاعاتی از جمله الگوهای قیمتی، حجم معاملات و اندیکاتورها است که می توان آن را به مهارتی برای خواندن بازار در لحظه تشبیه کرد.

برآیند تصمیم کلیه افراد حقیقی و حقوقی درباره خرید یا فروش سهام، به یک تصمیم برای معامله در یک قیمت مشخص با حجمی مشخص ختم می شود.

ثبت تمامی این تصمیم ها یا همان معاملات به صورت لحظه ای، نمودار قیمت – زمانی را ایجاد می کند که اساس و پایه تحلیل تکنیکال است.

در واقع از برآیند معاملات کلیه فعالین بازار، نموداری ایجاد می شود که رفتار جمعی آن ها را منعکس می کند. به عبارت دیگر، نمودار قیمت – زمان یک سهام، رفتار کلیه افرادی که از ابتدا تا این لحظه روی آن سهام معامله کرده اند را نشان می دهد.

توضیح تحلیل تکنیکال با مثال

اجازه بدهید تا با یک مثال ساده، به شما آموزش بدهم که یک تحلیل گر تکنیکال چگونه از نمودار – قیمت زمان سهام، که منعکس کننده رفتار فعالین بازار روی آن سهام است، به نفع خودش استفاده می کند و از آن کسب سود می کند.

معمولا وقتی دو دوست به همدیگر می رسند، به یکدیگر سلام می کنند. حالا از شما سوال می شود که دو دوست به یکدیگر نزدیک می شوند، پیش بینی شما از اولین رفتاری که آن ها خواهند داشت چیست ؟ احتمالا پاسخ شما هم مثل من این است که به یکدیگر سلام می کنند.

hi-pattern

شما سلام کردن را به عنوان رفتار بین دو دوست شناختید و گمان کردید که این رفتار تکرار شونده است و بر اساس آن، رفتار این دو دوست در ملاقات بعدی را نیز پیش بینی کردید.

این دقیقا کاری است که تحلیل گرهای تکنیکال انجام می دهند. آن ها رفتارهای معامله گرها روی سهام را در قالب الگوهای قیمتی یا سایر الگوهای تکنیکال، پیدا می کنند و در مواقعی که این رفتار ها تکرار می شوند، بازار را پیش بینی می کنند.

تعریف آموزشی تحلیل تکنیکال در کتاب تحلیل تکنیکال، بنیادی یا ذهنی

در یک روز، هفته یا ماه مشخص تعداد مشخصی معامله گر هستند که وارد بازار می شوند. این افراد به منظور کسب سود، معاملات مشخصی را بارها و بارها انجام می دهند.

به عبارت دیگر این اشخاص الگوهای رفتاری را بوجود می آورند و گروهی از اشخاص که با یکدیگر و بر یک مبنای ثابت کار می کنند یک الگوی جمعی را بوجود می آورند.

این الگوهای رفتاری، قابل مشاهده و سنجش هستند و به صورت آماری تکرار می شوند.

تحلیل تکنیکال شیوه ای است که این الگوهای رفتاری را در الگوهای قابل تشخیصی سازماندهی می کند، که در نتیجه با استفاده از آنها می توان احتمال وقوع بیشتر یک احتمال بر دیگری را حدس زد.

در واقع تحلیل تکنیکال این امکان را به وجود می آورد که وارد ذهن بازار شوید و ببینید که چه چیزی با توجه به الگوهای رفتاری بازار محتمل تر است.

نمونه ای از الگو تحلیل تکنیکال در بورس ایران و آمریکا

به دو نمودار زیر از 2 سهام مختلف در دو کشور مختلف دقت کنید. در نمودار قیمت – زمان هر دو سهام یک رفتار مشابه وجود دارد که با رنگ زرد مشخص شده است. اولی نمودار سهام اپل آمریکا و دومی نمودار سهام گروه صنعتی سدید ایران است.

نمودار تکنیکال سهام اپل

نمودار تکنیکال سهام وسدید

آموزش الگو تکنیکال

همانطور که می بینید یک رفتار در قالب یک الگو تکنیکال در نمودار قیمت – زمان دو سهام متفاوت از دو بازار متفاوت وجود دارد که به نظر تکرار شونده می آید.

حالا به تصویر زیر که مربوط به سهام بانک سینا در ایران است دقت کنید. آیا می توانید الگو را پیدا کنید و آینده حرکت قیمت را پیش بینی کنید ؟

آموزش الگو تکنیکال در سهام بانک سینا

بله درست است. به نظر می رسد که دقیقا همان رفتار یا الگو تکنیکال مشاهده شده در نمودار سهام اپل آمریکا و گروه صنعتی سدید ایران، در نمودار سهام بانک سینا هم شکل گرفته و می توان پیش بینی کرد که احتمالا فعلا قیمت این سهام رشد می کند.

اینکه تا کجا رشد می کند یا اینکه ما باید دقیقا روی چه قیمتی سهام یک شرکت را بخریم یا بفروشیم، همان مباحث علمی و تجربی تحلیل تکنیکال است که نیاز به آموزش دارد.

توضیح : الگو فوق ، یک الگو الیوتی به نام مسطح بی قاعده است. این الگو، ویژگی ها و قوانین خاصی دارد که علاوه بر این ها، نحوه معامله با آن را در دوره آموزش الیوت ، یاد خواهید گرفت.

آموزش تحلیل تکنیکال در سایت اینوست یار به بخش های زیر تقسیم بندی شده است :

1- دوره معامله گری حرفه ای
2- دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی
3- دوره اندیکاتورهای مهم و واگرایی ها
4- دوره معامله گری با پرایس اکشن
5- دوره معامله گری با الگوهای هارمونیک (تحلیل تکنیکال پیشرفته)
6- دوره معامله گری با امواج الیوت (تحلیل تکنیکال پیشرفته)

 

1- دوره معامله گری حرفه ای :

دوره معامله گری حرفه ای در بازارهای مالی اینوست یار، برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند از طریق معامله گری در بازارهای مالی مانند بورس ایران، فارکس و ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنند. در این دوره شما با اصول معامله گری حرفه ای و نحوه کسب سود به صورت بلند مدت در بازارهای مالی آشنا می شوید.

این دوره حول محور روانشناسی و مدیریت سرمایه است و هیچ آموزشی از تحلیل تکنیکال یا بنیادی در این دوره وجود ندارد.

2- دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی :

دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی بهترین شروع برای افرادی است که می خواهند به تازگی وارد دنیای معامله گری بورس ایران یا خرید و فروش در بازارهای بین المللی شوند. در آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی به موضوعاتی پرداخته می شود که جنبه مقدماتی دارند و مباحث پایه برای تحلیل های حرفه ای تر محسوب می شوند.

اما این بدین معنی نیست که دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی کاربردی ندارد و شما نمی توانید به کمک آن پول در بیارید. در صورتی که مباحث مقدماتی تکنیکال را یاد بگیرید، می توانید معاملات خود را شروع کنید.

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی می تواند در بورس یا بازارهای دیگر بسیار کاربردی و معاملاتی باشد اما باید در نظر داشته باشید که بین تحلیل و معامله بسیار تفاوت وجود دارد. ممکن است بتوانید با استفاده از فیلم های آموزش تکنیکال مقدماتی، بازارهای مختلف را تحلیل کنید و راجع به آینده قیمت نظر بدهید، اما اینکه با اتکا به آنها وارد معامله بشوید و سرمایه خود را درگیر آن تحلیل کنید، قطعا به این سادگی نیست. اکیدا توصیه می کنیم بدون گذراندن دوره معامله گری حرفه ای در بازارهای مالی به هیچ عنوان معاملات خود را آغاز نکنید.

سر فصل های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی

آموزش های مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس و بازار بین الملل در اینوست یار، بخش های مختلفی دارند که پیشنهاد می کنیم حتما طبق ترتیب و چارتی که ارائه شده است، گام به گام آن ها را دنبال کنید. همه این آموزش ها در قالب فیلم ارائه شده اند که برای مشاهده آن ها کافی است در به صفحه دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی اینوست را بروید و پس از ثبت نام رایگان در دوره، دسترسی شما به ویدیو های آموزشی آزاد شود.

فصل 1 – آشنایی با نرم افزار و پلتفرم تحلیل تکنیکال

در این دو درس شما با نحوه دانلود و نصب نرم افزار پلتفرم تحلیل تکنیکال و محیط نرم افزار آشنا می شوید. قطعا نمودارهای مختلفی از قیمت سهام ، سکه یا طلا دیده اید، این نمودار ها توسط یک پلتفرم یا نرم افزار در دسترس شما قرار میگیرند که در دو درس زیر شما را با آن نرم افزار آشنا می کنیم.

 1. دانلود و نصب نرم افزار مفیدتریدر 5
 2. آشنایی با محیط نرم افزار متاتریدر 5

فصل 2 – آموزش مقدماتی اصطلاحات معاملاتی

اصطلاحات و مفاهیمی وجود دارند که در طول مسیر آموزش یا تحلیل تکنیکال از آن ها استفاده می کنیم. لذا در دروس زیر شما را با آنها آشنا می کنیم تا در مراحل بعدی ذهن شما آماده باشد.

 1. انواع نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال
 2. تایم فریم در تحلیل تکنیکال
 3. کندل استیک یا شمع های
 4. مفهوم موج در تحلیل تکنیکال
 5. اندیکاتور در تحلیل تکنیکال
 6. آموزش ترسیم فیبوناچی در تحلیل تکنیکال
 7. پیوت در تحلیل تکنیکال

فصل 3 – آموزش مقدماتی خطوط کشی در تحلیل تکنیکال

 1. روند صعودی در تحلیل تکنیکال
 2. روند نزولی در تحلیل تکنیکال
 3. آموزش ترسیم خط روند صعودی در تحلیل تکنیکال
 4. آموزش ترسیم خط روند نزولی در تحلیل تکنیکال
 5. آموزش ترسیم کانال صعودی در تحلیل تکنیکال
 6. آموزش ترسیم کانال نزولی در تحلیل تکنیکال
 7. آموزش خطوط حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال
 8. شکست خطوط حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال
 9. تغییر نقش خطوط حمایت و مقاومت
 10. پولبک به خطوط حمایت و مقاومت

فصل 4 – کندل شناسی – الگوی های شمعی مهم در تحلیل تکنیکال

 1. الگو شمعی چکش صعودی (Bullish hammer)
 2. الگو شمعی چکش معکوس (Inverse hammer)
 3. الگو شمعی دوجی (Doji)
 4. الگو شمعی پوشا صعودی ( Bullish engulfing )
 5. الگو شمعی پوشا نزولی ( Bearish engulfing )
 6. الگو شمعی هارامی صعودی ( Bullish harami )
 7. الگو شمعی ابر سیاه ( Dark cloud cover )
 8. الگو شمعی مرد آویز ( Hanging man )
 9. الگو شمعی نفوذی (piercing line)
 10. الگو شمعی ستاره ثاقب (shooting star)

فصل 5 – آموزش مقدماتی اصطلاحات معاملاتی در تحلیل تکنیکال

فصل 6 – الگوهای کلاسیک قیمتی بازگشتی

فصل 7 – الگوهای کلاسیک قیمتی ادامه دهنده

فصل 8 – جمع بندی و تحلیل های آموزشی

 

3- دوره اندیکاتورهای مهم و واگرایی ها

دوره اندیکاتورهای مهم و واگرایی ها در تحلیل تکنیکال سایت  اینوست یار، علم شما در زمینه پیش بینی قیمت ها را به صورت کاربردی ارتقاء می دهد و شما را برای معامله گری در بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال و فارکس آماده می کند.

این دوره آموزشی حول محور اندیکاتورهایی است که برای معامله گری در بازارهای مالی بسیار کاربردی و مهم هستند. هر کدام از این اندیکاتورها به تنهایی یا به صورت ترکیبی با اندیکاتورهای دیگر قابل استفاده می باشند. همچنین افرادی که از تحلیل تکنیکال مبتنی بر الگوهای کلاسیک قیمتی ، پرایس اکشن ، هارمونیک و الیوت استفاده می کنند می توانند از محتوای این دوره جهت بهینه سازی تحلیل ها و نقاط ورود و خروج در بازار استفاده کنند.

4- دوره معامله گری با پرایس اکشن

در حال تکمیل …

5- دوره معامله گری با الگوهای هارمونیک (تحلیل تکنیکال پیشرفته)

در آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته مباحثی را یاد میگیرید که باعث می شود تعداد معاملات شما افزایش پیدا کند. یعنی فرصت های معاملاتی بیشتری را شکار می کنید و احتمال موفقیت پیش بینی های شما از آینده بازار افزایش می باید.

6- دوره معامله گری با امواج الیوت (تحلیل تکنیکال پیشرفته)

در حال تکمیل

سوالات متداول آموزش تحلیل تکنیکال

1- آیا آموزش تحلیل تکنیکال در اینوست یار رایگان است ؟

برخی از ویدیوهای آموزش تحلیل تکنیکال در سایت اینوست یار به صورت رایگان ارائه شده است. دوره های پیشرفته با توجه به درجه اهمیت و پولساز بودنشان و اینکه تجربه های معاملاتی بسیاری در آن ها آموزش داده شده است، غیر رایگان هستند.

2- آیا آموزش تحلیل تکنیکال در بازارهای مختلف، متفاوت است ؟

خیر، تحلیل تکنیکال یک علم پیش بینی قیمت بین المللی است که روی تمام نمودارهای قیمت – زمان در هر بازار و کشوری قابل استفاده است. شما با شرکت در دورهای آموزش تحلیل تکنیکال اینوست یار، توانایی تحلیل و معامله در بازارهای بین المللی را خواهید داشت و در این مسیر همراه شما خواهیم بود.

قطعا شما را در مسیر آموزش تحلیل تکنیکال تنها نمی گذاریم و به شما این اطمینان را می دهیم که جدیدترین و کاربردی ترین مباحث علمی این حوزه را به شما ارائه کنیم.

3- نحوه آموزش در اینوست یار چگونه است ؟

شما در اینوست یار به مجموعه ای بی نظیر از فیلم های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته دسترسی دارید که تمام نکات تحلیلی و معاملاتی سودساز در آن ها ذکر شده است. ادعا می کنیم که این آموزش ها در سطح کلاس A جهانی است و یادگیری شما را تضمین می کنیم.

pdf آموزش تحلیل تکنیکال مانند فیلم نمی تواند در انتقال مفاهیم به شما کمک کند و با توجه به ماهیت بصری این علم، فایل صوتی هم نسبت به فیلم کاربرد چندانی ندارد.

لذا ما شرایطی را برای شما فراهم دیده ایم تا در قالب فیلم های آموزشی کلیه مطالب را یاد بگیرید و در صورت تمایل با شرکت در کارگاه های آموزشی که به صورت آنلاین در تلگرام برگزار می شوند، به رفع اشکال بپردازید.

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. سلام

   به زودی به سایت اضافه می شود.

   اگر در دوره مقدماتی ثبت نام کرده اید، از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.
   همچنین در اینستاگرام اینوست یار اطلاع رسانی خواهد شد.

 1. با سلام و خسته نباشید بابت تمام زحماتی که برای تهیه این ویدئو ها وسایت کشیدید. من جواد شیری هستم .میخواستم بدونم که چطور میتونم از آموزش تکنیکال پیشرفته جناب منکرسی استفاده کنم .و چطور باید تهیه کنم .
  ممنون از شما

  1. با سلام و احترام
   خوش حالیم که ویدیو ها برای شما مفید بوده است.
   به زودی دوره مدیریت سرمایه معامله گری و تحلیل تکنیکال پیشرفته ایشان به صورت اختصاصی در سایت اینوست یار ارائه خواهد شد.
   در صورتی که دانشجو دوره مقدماتی باشید، دوره های جدید و پیشرفته از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا