آموزش تحلیل تکنیکال بورس و بازارهای مالی

آموزش تحلیل تکنیکال ( technical analysis tutorial ) از طریق فیلم آموزشی و کلاس های آنلاین با امکان پرسش و پاسخ از مدرس و شرکت در کارگاه عملی آنلاین جهت رفع اشکال.

شما در این صفحه به مجموعه ای منحصر به فرد از آموزش تحلیل تکنیکال در بورس ایران و بازارهای بین المللی دسترسی دارید که پیشنهاد می کنیم طبق چارت آموزشی که در ادامه همین مطلب برای شما آورده شده است، فیلم های آموزشی تحلیل تکنیکال را ببینید.

اما در ابتدا لازم می دانیم تا دیدگاه اینوست یار نسبت به تحلیل تکنیکال را برای شما تشریح کنیم.

آموزش تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال
آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال، علم پیش بینی قیمت بر اساس اطلاعاتی از جمله الگوهای قیمتی، حجم معاملات و اندیکاتورها است که می توان آن را به مهارتی برای خواندن بازار در لحظه تشبیه کرد.

برآیند تصمیم کلیه افراد حقیقی و حقوقی درباره خرید یا فروش سهام، به یک تصمیم برای معامله در یک قیمت مشخص با حجمی مشخص ختم می شود.

ثبت تمامی این تصمیم ها یا همان معاملات به صورت لحظه ای، نمودار قیمت – زمانی را ایجاد می کند که اساس و پایه تحلیل تکنیکال است.

در واقع از برآیند معاملات کلیه فعالین بازار، نموداری ایجاد می شود که رفتار جمعی آن ها را منعکس می کند. به عبارت دیگر، نمودار قیمت – زمان یک سهام، رفتار کلیه افرادی که از ابتدا تا این لحظه روی آن سهام معامله کرده اند را نشان می دهد.

توضیح تحلیل تکنیکال با مثال

اجازه بدهید تا با یک مثال ساده، به شما آموزش بدهم که یک تحلیل گر تکنیکال چگونه از نمودار – قیمت زمان سهام، که منعکس کننده رفتار فعالین بازار روی آن سهام است، به نفع خودش استفاده می کند و از آن کسب سود می کند.

معمولا وقتی دو دوست به همدیگر می رسند، به یکدیگر سلام می کنند. حالا از شما سوال می شود که دو دوست به یکدیگر نزدیک می شوند، پیش بینی شما از اولین رفتاری که آن ها خواهند داشت چیست ؟ احتمالا پاسخ شما هم مثل من این است که به یکدیگر سلام می کنند.

hi-pattern

شما سلام کردن را به عنوان رفتار بین دو دوست شناختید و گمان کردید که این رفتار تکرار شونده است و بر اساس آن، رفتار این دو دوست در ملاقات بعدی را نیز پیش بینی کردید.

این دقیقا کاری است که تحلیل گرهای تکنیکال انجام می دهند. آن ها رفتارهای معامله گرها روی سهام را در قالب الگوهای قیمتی یا سایر الگوهای تکنیکال، پیدا می کنند و در مواقعی که این رفتار ها تکرار می شوند، بازار را پیش بینی می کنند.

تعریف آموزشی تحلیل تکنیکال در کتاب تحلیل تکنیکال، بنیادی یا ذهنی

در یک روز، هفته یا ماه مشخص تعداد مشخصی معامله گر هستند که وارد بازار می شوند. این افراد به منظور کسب سود، معاملات مشخصی را بارها و بارها انجام می دهند.

به عبارت دیگر این اشخاص الگوهای رفتاری را بوجود می آورند و گروهی از اشخاص که با یکدیگر و بر یک مبنای ثابت کار می کنند یک الگوی جمعی را بوجود می آورند.

این الگوهای رفتاری، قابل مشاهده و سنجش هستند و به صورت آماری تکرار می شوند.

تحلیل تکنیکال شیوه ای است که این الگوهای رفتاری را در الگوهای قابل تشخیصی سازماندهی می کند، که در نتیجه با استفاده از آنها می توان احتمال وقوع بیشتر یک احتمال بر دیگری را حدس زد.

در واقع تحلیل تکنیکال این امکان را به وجود می آورد که وارد ذهن بازار شوید و ببینید که چه چیزی با توجه به الگوهای رفتاری بازار محتمل تر است.

نمونه ای از الگو تحلیل تکنیکال در بورس ایران و آمریکا

به دو نمودار زیر از 2 سهام مختلف در دو کشور مختلف دقت کنید. در نمودار قیمت – زمان هر دو سهام یک رفتار مشابه وجود دارد که با رنگ زرد مشخص شده است. اولی نمودار سهام اپل آمریکا و دومی نمودار سهام گروه صنعتی سدید ایران است.

نمودار تکنیکال سهام اپل

نمودار تکنیکال سهام وسدید

آموزش الگو تکنیکال

همانطور که می بینید یک رفتار در قالب یک الگو تکنیکال در نمودار قیمت – زمان دو سهام متفاوت از دو بازار متفاوت وجود دارد که به نظر تکرار شونده می آید.

حالا به تصویر زیر که مربوط به سهام بانک سینا در ایران است دقت کنید. آیا می توانید الگو را پیدا کنید و آینده حرکت قیمت را پیش بینی کنید ؟

آموزش الگو تکنیکال در سهام بانک سینا

بله درست است. به نظر می رسد که دقیقا همان رفتار یا الگو تکنیکال مشاهده شده در نمودار سهام اپل آمریکا و گروه صنعتی سدید ایران، در نمودار سهام بانک سینا هم شکل گرفته و می توان پیش بینی کرد که احتمالا فعلا قیمت این سهام رشد می کند.

اینکه تا کجا رشد می کند یا اینکه ما باید دقیقا روی چه قیمتی سهام یک شرکت را بخریم یا بفروشیم، همان مباحث علمی و تجربی تحلیل تکنیکال است که نیاز به آموزش دارد.

توضیح : الگو فوق ، یک الگو الیوتی به نام مسطح بی قاعده است. این الگو، ویژگی ها و قوانین خاصی دارد که علاوه بر این ها، نحوه معامله با آن را در دوره آموزش الیوت ، یاد خواهید گرفت.

آموزش تحلیل تکنیکال در سایت اینوست یار به بخش های زیر تقسیم بندی شده است :

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی :

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی بهترین شروع برای افرادی است که می خواهند به تازگی وارد دنیای معامله گری بورس ایران یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوند. در آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی به موضوعاتی پرداخته می شود که جنبه مقدماتی دارند و مباحث پایه برای تحلیل های حرفه ای تر محسوب می شوند.

اما این بدین معنی نیست که دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی کاربردی ندارد و شما نمی توانید به کمک آن پول در بیارید. در صورتی که مباحث مقدماتی تکنیکال را یاد بگیرید، می توانید معاملات خود را شروع کنید.

 

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی بورس

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی می تواند در بورس یا بازارهای دیگر بسیار کاربردی و معاملاتی باشد اما باید در نظر داشته باشید که بین تحلیل و معامله بسیار تفاوت وجود دارد. ممکن است بتوانید با استفاده از فیلم های آموزش تکنیکال مقدماتی، بازارهای مختلف را تحلیل کنید و راجع به آینده قیمت نظر بدهید، اما اینکه با اتکا به آنها وارد معامله بشوید و سرمایه خود را درگیر آن تحلیل کنید، قطعا به این سادگی نیست. اکیدا توصیه می کنیم بدون گذراندن دوره مدیریت سرمایه معامله گری در بازارهای مالی به هیچ عنوان معاملات خود را آغاز نکنید.

هر بازار، شرایط خودش را دارد که می بایست مباحث علمی را قدم به قدم متناسب با آن بازار پیگیری کنید. بسیاری از مطالب در بازارهای مختلف مشترک هستند اما نحوه استفاده از آنها یکسان نیست. مثلا در ویدیوهای تکنیکال مقدماتی اینوست یار، در هر قسمتی که کاربرد آن مبحث برای بازار بورس یا بازارهای بین اللمی مانند فارکس و ارزهای دیجیتال بیشتر است، اشاره شده است.

لذا مخاطبین آموزش ها می توانند مباحث را متناسب با هر بازار تفکیک کنند. به عنوان مثال، در آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی بورس باید به خطوط کشی، الگوهای کلاسیک و خطوط حمایت و مقاومت توجه بیشتری داشت.

 

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی فارکس

اگر قصد فعالیت در بازار فارکس را دارید، پس از گذراندن دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی و دوره مدیریت سرمایه برای معامله گران بازارهای مالی، پیگیری مینی دوره معامله گری در بازارا فارکس را به شما توصیه می کنیم. در این دوره آموزشی نکاتی را مطرح می کنیم که مختص بازار فارکس است و اگر قصد فعالیت در این بازار را دارید دانستن آن ها می تواند برای شما مفید باشد.

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی رایگان

آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی رایگان در صورتی که از کیفیت خوبی برخوردار باشد می تواند شما را با مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال آماده کند و مسیر ورود به معاملات را به شما نشان بدهد. اگر این آموزش های رایگان قسمتی از سلسله آموزش های حرفه ای باشند که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است هم می تواند به شما کمک کند تا در بازار سود کنید.

اما کمی فکر کنید، چه دلیلی وجود دارد تا مطالب کاربردی و معاملاتی که پولساز هستند را به رایگان در اختیار شما قرار بدهند ؟ شاید اصلا مطالب مهم و کاربردی نیستند !. از انگیزه دیگران خبر نداریم اما در سایت اینوست یار، فیلم های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم تا با کیفیت آموزش ها آشنا شوید و در صورت رضایت، دوره های آموزش پیشرفته ما را خریداری کنید. از آنجایی که هدف نهایی ما در اینوست یار، ایجاد تیم تحلیل قوی برای رسد بازارهای مالی دنیا می باشد، رایگان بودن شروع آموزش باعث می شود تا افراد بیشتری با ما و کیفیت کار ما آشنا شده و به این حوزه علاقه پیدا کنند. در نتیجه احتمال اینکه بتوانیم افراد حرفه ای بیشتری را تربیت کرده و در تیم تحلیل اینوست یار با آن ها همکار شویم بسیار بیشتر است.

همانطور که مشاهده می کنید، درآمد و موفقیت خودمان را وابسته به رضایت شما کرده ایم. به همین دلیل تمام تلاش خود را کرده ایم تا در دوره مقدماتی ، آن چیزی را به شما آموزش دهیم که کاربردی و پولساز است.

سر فصل های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی

آموزش های مقدماتی تحلیل تکنیکال بورس و فارکس در اینوست یار، بخش های مختلفی دارند که پیشنهاد می کنیم حتما طبق ترتیب و چارتی که ارائه شده است، گام به گام آن ها را دنبال کنید. همه این آموزش ها در قالب فیلم ارائه شده اند که برای مشاهده آن ها کافی است در به صفحه دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی اینوست را بروید و پس از ثبت نام رایگان در دوره، دسترسی شما به ویدیو های آموزشی آزاد شود.

آشنایی با نرم افزار و پلتفرم تحلیل تکنیکال

در این دو درس شما با نحوه دانلود و نصب نرم افزار پلتفرم تحلیل تکنیکال و محیط نرم افزار آشنا می شوید. قطعا نمودارهای مختلفی از قیمت سهام ، سکه یا طلا دیده اید، این نمودار ها توسط یک پلتفرم یا نرم افزار در دسترس شما قرار میگیرند که در دو درس زیر شما را با آن نرم افزار آشنا می کنیم.

 1. دانلود و نصب نرم افزار مفیدتریدر 5
 2. آشنایی با محیط نرم افزار متاتریدر 5

آشنایی با مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال

اصطلاحات و مفاهیمی وجود دارند که در طول مسیر آموزش یا تحلیل تکنیکال از آن ها استفاده می کنیم. لذا در دروس زیر شما را با آنها آشنا می کنیم تا در مراحل بعدی ذهن شما آماده باشد.

 1. انواع نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال
 2. تایم فریم در تحلیل تکنیکال
 3. کندل استیک یا شمع های
 4. مفهوم موج در تحلیل تکنیکال
 5. اندیکاتور در تحلیل تکنیکال
 6. آموزش ترسیم فیبوناچی در تحلیل تکنیکال
 7. پیوت در تحلیل تکنیکال

آموزش مقدماتی خطوط کشی در تحلیل تکنیکال

 1. روند صعودی در تحلیل تکنیکال
 2. روند نزولی در تحلیل تکنیکال
 3. آموزش ترسیم خط روند صعودی در تحلیل تکنیکال
 4. آموزش ترسیم خط روند نزولی در تحلیل تکنیکال
 5. آموزش ترسیم کانال صعودی در تحلیل تکنیکال
 6. آموزش ترسیم کانال نزولی در تحلیل تکنیکال
 7. آموزش خطوط حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال
 8. شکست خطوط حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال
 9. تغییر نقش خطوط حمایت و مقاومت
 10. پولبک به خطوط حمایت و مقاومت

آموزش مقدماتی الگوهای شمعی ژاپنی مهم در تحلیل تکنیکال

 1. الگو شمعی چکش صعودی (Bullish hammer)
 2. الگو شمعی چکش معکوس (Inverse hammer)
 3. الگو شمعی دوجی (Doji)
 4. الگو شمعی پوشا صعودی ( Bullish engulfing )
 5. الگو شمعی پوشا نزولی ( Bearish engulfing )
 6. الگو شمعی هارامی صعودی ( Bullish harami )
 7. الگو شمعی ابر سیاه ( Dark cloud cover )
 8. الگو شمعی مرد آویز ( Hanging man )
 9. الگو شمعی نفوذی (piercing line)
 10. الگو شمعی ستاره ثاقب (shooting star)

آموزش اصطلاحات معاملاتی در تحلیل تکنیکال

 1. حد ضرر و حد سود
 2. تریلینگ استاپ
 3. سفارش های شرطی

آموزش الگوهای کلاسیک قیمتی در تحلیل تکنیکال

 1. الگو پرچم
 2. در حال تکمیل …..

 

2- آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته :

در آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته مباحثی را یاد میگیرید که باعث می شود تعداد معاملات شما افزایش پیدا کند. یعنی فرصت های معاملاتی بیشتری را شکار می کنید و احتمال موفقیت پیش بینی های شما از آینده بازار افزایش می باید. سیستم های مدیریت سرمایه یا امواج الیوت در این سطح جای می گیرند.

آموزش الگوهای هارمونیک

آموزش الگوهای هارمونیک پیشرفته

آموزش امواج الیوت

 

سوالات متداول آموزش تحلیل تکنیکال

1- آیا آموزش تحلیل تکنیکال در اینوست یار رایگان است ؟

برخی از ویدیوهای آموزش تحلیل تکنیکال در سایت اینوست یار به صورت رایگان ارائه شده است. دوره های پیشرفته با توجه به درجه اهمیت و پولساز بودنشان و اینکه تجربه های معاملاتی بسیاری در آن ها آموزش داده شده است، غیر رایگان هستند.

2- آیا آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال متفاوت است ؟

خیر، تحلیل تکنیکال یک علم پیش بینی قیمت بین المللی است که روی تمام نمودارهای قیمت – زمان در هر بازار و کشوری قابل استفاده است. شما با شرکت در دورهای آموزش تحلیل تکنیکال اینوست یار، توانایی تحلیل و معامله در بازار ارز دیجیتال را خواهید داشت و در این مسیر همراه شما خواهیم بود.

قطعا شما را در مسیر آموزش تحلیل تکنیکال تنها نمی گذاریم و به شما این اطمینان را می دهیم که جدیدترین و کاربردی ترین مباحث علمی این حوزه را به شما ارائه کنیم.

3- آیا آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران با آموزش تحلیل تکنیکال فارکس متفاوت است ؟

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، تحلیل تکنیکال یک علم بین المللی است و در تمام بازارها قابل استفاده است. اما اگر صادقانه با شما صحبت کنیم، تحلیل تکنیکال بورس ایران و فارکس تفاوت هایی دارند که قطعا باید آن ها را یاد بگیرید تا دچار ضرر و زیان نشوید و سود خود را افزایش بدهید.

به عقیده اینوست یار، تحلیل تکنیکال بورس ایران بسیار ساده تر از تحلیل تکنیکال جفت ارزهای فارکس است. به دلیل اینکه ساختارهای امواج در بازار ایران وضوح بیشتری دارند و چرخه های الیوتی به وضوح در نمودارها قابل رویت هستند.

اما در بازارهای بین المللی، با توجه به نوسانات بیشتر و پیچیده تر، تشخیص سیکل های الیوتی کمی پیچیده تر است و اصطلاحا بازار شما را غافلگیر می کند.

به همین دلیل مینی دوره های آموزشی مختص به معامله گری در بورس ایران و بازار فارکس به صورت جداگانه ارائه شده است که پس از گذراندن دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی و دوره مدیریت سرمایه می توانید از آن ها استفاده کنید.

4- نحوه آموزش تحلیل تکنیکال در اینوست یار چگونه است ؟

شما در اینوست یار به مجموعه ای بی نظیر از فیلم های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته دسترسی دارید که تمام نکات تحلیلی و معاملاتی سودساز در آن ها ذکر شده است. ادعا می کنیم که این آموزش ها در سطح کلاس A جهانی است و یادگیری شما را تضمین می کنیم.

pdf آموزش تحلیل تکنیکال مانند فیلم نمی تواند در انتقال مفاهیم به شما کمک کند و با توجه به ماهیت بصری این علم، فایل صوتی هم نسبت به فیلم کاربرد چندانی ندارد.

لذا ما شرایطی را برای شما فراهم دیده ایم تا در قالب فیلم های آموزشی کلیه مطالب را یاد بگیرید و در صورت تمایل با شرکت در کارگاه های آموزشی که به صورت آنلاین در تلگرام برگزار می شوند، به رفع اشکال بپردازید.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. با سلام و خسته نباشید بابت تمام زحماتی که برای تهیه این ویدئو ها وسایت کشیدید. من جواد شیری هستم .میخواستم بدونم که چطور میتونم از آموزش تکنیکال پیشرفته جناب منکرسی استفاده کنم .و چطور باید تهیه کنم .
  ممنون از شما

  1. با سلام و احترام
   خوش حالیم که ویدیو ها برای شما مفید بوده است.
   به زودی دوره مدیریت سرمایه معامله گری و تحلیل تکنیکال پیشرفته ایشان به صورت اختصاصی در سایت اینوست یار ارائه خواهد شد.
   در صورتی که دانشجو دوره مقدماتی باشید، دوره های جدید و پیشرفته از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا